Szkolenia trychologiczne

Marka włoskich dermokosmetyków Trico Aroma World oraz Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie –  jeden z pierwszych gabinetów trychologicznych w Polsce oferują szkolenia trychologiczne z zakresu trychologii kosmetycznej. Szkolenia kierujemy dla gabinetów medycyny estetycznej, kosmetycznych oraz salonów fryzjerskich.

Jako doświadczeni specjaliści w dziedzinie trychologii przekażemy Państwu rzetelną wiedzę niezbędną do świadczenia usług z zakresu trychologii. Szkolenia opracowane przez nas oparte są na wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy podczas długoletniej pracy z klientami borykającymi się z problemami skóry głowy i włosów.

 

Program i przebieg naszego szkolenia jest przemyślany i skonstruowany tak, aby zawierał wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zaoferowania klientom usług trychologicznych na najwyższym poziomie.

Program szkolenia:

Dzień 1 szkolenia – wiedza teoretyczna

Moduł 1

Trycholog kosmetyczny – kompetencje trychologa


Moduł 2

 Anatomia i  fizjologia włosów, skóry głowy oraz mieszków włosowych

 Budowa skóry głowy

 Budowa mieszka włosowego

 Budowa włosa

 Cykl mieszka włosowego

 Anomalie cyklu mieszka włosowego


Moduł 3

Problemy skóry głowy i włosów – teoretyczne omówienie rodzaju problemów z jakimi spotykamy się w gabinecie trychologicznym, ich przyczyn oraz rozwiązań (elementy dermatologii, endokrynologii, immunologii):

 Wypadanie włosów

 Łysienia niebliznowaciejące

 Łysienia bliznowaciejące

 Łupież skóry głowy i jego rodzaje

 Łojotok skóry głowy

 Łojotokowe Zapalenie skóry głowy oraz włosów

 Zapalenie mieszków włosowych

 Atopowe zapalenie skóry głowy

 Zapalenie mieszków włosowych

 Łuszczyca skóry głowy


Dzień 2 szkolenia – umiejętności praktyczne – badanie skóry głowy i włosów

 

Przeprowadzanie badania skóry głowy mikrokamerą trychologiczną, rozpoznawanie w obrazie mikroskopowym cech problemów skóry głowy i włosów niezbędnych do postawienia diagnozy trychologiczej i dostosowania pielęgnacji/kuracji trychologicznych.

 

Dzień 3 szkolenia – umiejętności praktyczne – zabiegi trychologiczne z zastosowaniem dermokosmetyków trychologicznych Trico Aroma World

 

Wykonywanie zabiegów trychologicznych dostosowanych do problemów skóry głowy oraz włosów klientów, którzy zgłaszają się do gabinetu trychologicznego. Zabiegi oparte na zastosowaniu dermokosmetyków trychologicznych oraz podstawowej aparatury.

Dlaczego warto wybrać szkolenie trychologiczne oferowane przez Trico Aroma World oraz Centrum Zdrowego Włosa?

Posiadamy wieloletnie praktyczne doświadczenie w zakresie trychologii, które podczas szkoleń przekazujemy naszym kursantom. Szkolenie przeprowadzane jest przez mgr Edytę Pawluś, jednego z pierwszych specjalistów z zakresu trychologii kosmetycznej w Polsce.
 Na szkoleniach poruszamy wiele aspektów, zapewniając holistyczne podejście do trychologii. Wiedza przekazywana na szkoleniach zawiera wiele informacji z zakresu: trychologii, kosmetologii, dermatologii, endokrynologii, fizjoterapii, chemii kosmetyków, dietetyki, histologii, mikrobiologii, psychologii
Szkolenie zawiera zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Jeśli jest taka potrzeba umożliwiamy również naszym kursantom uczestnictwo w konsultacjach i zabiegach trychologicznych przeprowadzanych w naszym gabinecie
Nasi kursanci kończą szkolenie nie tylko z ogromnym zasobem wiedzy teoretycznej jak i praktycznych umiejętności, ale również ze wskazówkami jak wyposażyć i prowadzić gabinet trychologii kosmetycznej
Oferujemy naszym kursantom wszystkie niezbędne elementy, które pozwolą zaraz po szkoleniu rozpocząć pracę i zaoferować klientom usługi trychologiczne: wiedzę i umiejętności praktyczne, sprawdzone dermokosmetyki trychologiczne razem z protokołami zabiegowymi umożliwiające wykonywanie zabiegów trychologicznych/układanie kuracji domowych dla klientów oraz podstawowe urządzenia niezbędne do oferowania usług trychologicznych
Po odbytym szkoleniu oferujemy wsparcie dla naszych kursantów oraz porady w zakresie przeprowadzanych

 

 

Sylwetka naszego szkoleniowca:

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku kosmetologia oraz Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku biologia. Od 2010 roku aktywnie zajmuje się trychologią kosmetyczną.  Współzałożyciel oraz Członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego oraz Miedzynarodowego Stowarzyszenia Trichologii Klinicznej i Estetycznej.

Właściciel kliniki trychologii i transplantacji włosów Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, świadczącej kompleksowe usługi trychologiczne. W swojej pracy na co dzień przeprowadza konsultacje trychologiczne oraz zabiegi trychologiczne, współpracuje z lekarzem dermatologiem, chirurgiem oraz dietetykiem, dzięki czemu posiada wszechstronną wiedzę z zakresu trychologii.

Przeprowadzając szkolenia trychologiczne, oparte na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu, dba o rozwój i jakość usług trychologicznych w Polsce. Przekaże Ci swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobyte podczas długoletniej pracy, umożliwiające świadczenie usług trychologicznych na wysokim poziomie, tak abyś mógł/mogła spełnić oczekiwania swoich klientów.

 

 

Skontaktuj się już teraz: info@tricoaroma.pl